English   polski

rss20

Projekty w Bibliotece Cyfrowej KUL
03.12.2018
Wytypowana do digitalizacji kolekcja stanowi część zwartego księgozbioru, tzw. Depozytu przemyskiego, pochodzącego z Biblioteki Kapituły Greckokatolickiej w Przemyślu, który po II wojnie światowej trafił do BU KUL. Wybrane zostały druki XVI-wieczne, najstarsze i najcenniejsze.
Digitalizacja w oparciu o fiansowanie celowe Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Szczegóły...
Nowa kolekcja w Bibliotece Cyfrowej KUL
11.10.2018

16 października 2018 r. mija 40 lat od wyboru ks. kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Niniejsza kolekcja jest upamiętnieniem papieża-Polaka, który przez wiele lat (od 1954 do 1978 r.) był wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Zapraszamy do oglądania

Jubileusz 100-lecia KUL w Bibliotece Cyfrowej
01.04.2018

Biblioteka Cyfrowa KUL włącza się w obchody udostępniając na swojej stronie szerg archwialnych fotografii, dokumnetów i innych materiałów związanych z historią KUL.

Zapraszamy do obejrzenia kolekcji

Przeglądanie plików DJVu bez instalacji wtyczek
27.01.2016

W związku z problemami z wyświetlaniem dokumentów w formacie DJVu Bibliotece Cyfrowej KUL wdrożony został mechanizm pozwalający przeglądać publikacje bez konieczności instalacji wtyczek .

Mechanizm opiera się na technologii HTML5 i stworzony został przez twórców oprogramowania dLbira.

Wtyczka została ustawiono jako automatyczna w przypadku dokumentów w formacie DjVu

W razie problemów proszę skorzystać z instrukcji

Po wyszukaniu publikacji należy wybrać zakładkę "Opcje wyświetlania"

lub komunikat w prawym dolnym rogu strony "Więcej..."