Jubileusz 100-lecia KUL

100 lat w służbie Bogu i Ojczyźnie

W 2018 roku przypadła 100. rocznica powstania Uniwersytetu Lubelskiego, przemianowanego w 1928 r. na Katolicki Uniwersytet Lubelski i od 2005 r. noszącego imię Jana Pawła II. Założyciel naszej Alma Mater skupił grono osób zafascynowanych ideą organizacji uniwersytetu katolickiego, będącego ośrodkiem prowadzenia badań naukowych we wszystkich dziedzinach wiedzy w duchu harmonii pomiędzy nauką i wiarą. Celem powstającej uczelni miało być też kształcenie i wychowywanie przyszłej inteligencji katolickiej. Dewizą Uniwersytetu stało się zawołanie Deo et Patriae – Bogu i Ojczyźnie.

Szczegółowe informacje na temat obchodów można znaleźć na stronie: kul.pl

Biblioteka Uniwersytecka KUL włącza się w obchody jubileuszu, udostępniając szereg materiałów: publikacje książkowe, fotografie, dokumenty itp. Zachęcamy do przeglądania naszych zbiorów.

Oddział Zbiorów Cyfrowych