Skarby Biblioteki

Kolekcja zawiera cyfrowe kopie najstarszych oraz najcenniejszych dla historii i kultury obiektów ze zbiorów specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej KUL.
Wszystkie oryginały były prezentowane na wystawie „Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL” wieńczącej obchody stulecia Biblioteki (grudzień 2018, BU KUL) oraz w Muzeum – Zamek w Łańcucie (sierpień 2019 r.), a częściowo również na Zamku Królewskim w Warszawie w ramach wystawy „100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL” (październik 2016-styczeń 2017 r.).
Szczegółowe opisy dzieł autorstwa pracowników Odziału Zbiorów Specjalnych BU KUL można znaleźć w albumie Ex thesauro : skarby Biblioteki Uniwersyteckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II pod red. Katarzyny Kołakowskiej, wydanym przez Wydawnictwo KUL w Lublinie w 2019 r.